Tavsiye Oyun: March Of Empires

March of empires online bir strateji oyunu. Suan sadece mobil dunyada var. Birkac ay once basladim. Bundan once clash of clans, boom beach oynadim. Oyun Gameloft tarafindan yazilmis. Oyunu marketlerden cekmek istediginiz boyut 600-700mb arasinda oldugunu goreceksiniz. :slight_smile: Mobil icin sasirtici olabilir ama goruntuler, sesler mukemmel…

Herneyse devam edelim aciklamaya… Oyun baslagicinda secim icin 3 farkli irk yada devlet var.

Simdi baslangicta bunlardan birini secerek baslayabiliriz. Merak etmeyin ileride 5000 altina devlet degisimi yapilabiliyor. Herbirinin gordugunuz gibi farkli ozellikler var. Biri insaat icin %15 hizlandiriyor, digeri arastirmalarda, digeri asker egitiminde vs…

Simdi edindigim tecrubelere gore en basta bina basimi icin king secilebilir. Daha sonralari arastirma icin degisim yaparak sultan gecilebilir. En sonunda da egitim suresini kisaltmak icin diger irka…

Oyunda kurulan klanlara girebilirsiniz. Diger oyunlardan bir diger farkli, oyun icinde kazandiginiz altinlar sayesinde, oyuna para vermenize gerek kalmiyor. Tabi oduller icin yarismalarda siralamaya girmeniz gerekiyor. Etkinlikler hem tekli hemde ittifak seklinde oluyor. Yani iki turlu de geliriniz var.

Bir ittifak kurabilir max 100 kisi alabilirsiniz yada diger ittifaklara girebilirsiniz. Bir sampiyon karakteriniz var. Bu sampiyon karakteri uzerine esyalar giydirebilir, bonuslardan yararlanabilirsiniz. Suanlik sampiyon karakter 60.seviyeye kadar cikabilir. Binalar max 30. seviyeye kadar cikabiliyor.

Dil secenekleri arasinda TURKCE var. Ayni zaman oyun icin google translate entegre edilmis. Yani otomatik ceviri acik ise hangi dilde yazilirsa yazilsin google sizin dilinize ceviri yapabiliyor. Tabi cogu mantiksiz ceviriler olabilir :slight_smile:

Savas konusuna gelelim… Eger savasmak istemiyorsaniz kalkan basabilirsiniz ama nereye kadar… Son yapilan guncellemelerde kalkan varken haritada cikan gocebe topluluklara saldirabiliyorsunuz. Ama kalkan varken diger kullanicilara saldiramiyorsunuz. Burada saldirilar istatiksel, yani saldiri icin realtime bir goruntu yok. Daha sonra raporlardan saldiriyi goruntulebilirsiniz.

Karakterinizi daha sonra baska hesaplara aktarabiliyorsunuz. Ayni zamanda plus ve facebook baglantilari da var.

Secitiginiz irka bagli sehir gorunumleri soyle;

Oyun videolu anlatimlari daha once yayinlanmis… Oyun Delisi kanalinda bir inceleme cekilmisti.

Evet bende oyunla alakalı söylediklerine katılıyorum. Bence diğer strateji oyunlarına göre hakikaten daha ayrıntılı ve grafik özellikleri olarak da güzel bir oyun.Herkeze tavsiye edilebilir.Tek eksik yanı oyunu oynuyanlar için yanınızda şarj aleti ile dolaşmanız o kadar.:smiley: oda olsun artık sonuçta 600mb lık oyun :smiley:

:slight_smile: hahaha katiliyorum… Sarj olayini unutmusum, normalde 1.5 gun sarja koymadigim telefonumu her 3-4saatte bir sarj eder oldum… Belki cozum olarak sanal makinaya android kurarak oradan oynanabilir… :slight_smile: gerci ben bunuda denedim, grafik kismi vs kasiyor… Belki ayirdigim bellek boyutundan da olabilir. Tekrardan bakmak gerekiyor.