PS4 yasaklı oyun


#1

THE ORDER 1886 YASAKLANDI ! TEPKİLER BÜYÜYOR !

Ready at Dawn ve SCE Santa Monica Studio’nun Playstation 4 oyun platformu için geliştirdiği The Order 1886’nın yayıncılığını Sony Computer Entertainment yapıyor. 20 Şubat’ta çıkışını gerçekleştiren PS4 oyunu yasaklandı, tepkiler büyüyor!

Eski bir şövalye örgütünün (Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri), tüm insanlığı tehdit eden melez bir yaratık ırkından korumasını konu edinen The Order 1886, adından da anlaşılacağı üzere 1886 yılında ve alternatif Londra evreninde geçiyor.

Oyunda erotik ve aşırı şiddet içeren unsurlar bulunsa da, Amerika’da 18 yaş değil de, 13 yaş standartlarına uygun görülen bir yapım olarak çıkışını gerçekleştirdi.

Yayınlanan fotoğrafları ve videolarından anlaşıldığı kadarıyla grafik kalitesi, akıcı oynanabirliği ve başarılı senaryosuyla yaklaşık 2 yıldır adından söz ettiren yapımın, çıkışını gerçekleştirdikten sonra beklentileri fazlasıyla karşıladığı ortaya çıktı.

Oyunun devam yapımlarının geleceğini belirten Sony, The Order 1886’nın Suudi Arabistan’dan yasaklanmasından sonra sessizliğini koruyor. Sony’den konuya ilişkin çok yakında bir açıklama gelecektir elbette, ancak Suudi Arabistanlı oyuncular tepkilerini Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında göstermeye başladılar bile. Ayrıca belirtmek gerekiyor ki, GTA V ve God of War serisi gibi oyunlar Suudi Arabistan’da yasaklı oyunlar listesinde yer alıyor. Böylelikle bir oyun daha Suudi Arabistan’da yasaklanmış oldu.