Mahalleden Arkadaşlar - Selçuk Aydemir


#1

Gülmekten yorum yapamıycam :joy:
Çocukluğu 90 ların başına denk gelmiş herkesin kahkahalarla okuyacağından eminim :smile:

— aha spoiler ----

“2014 yerel seçimlerinde chp’nin eski müftü ihsan özkes’i üsküdar için aday göstermesi, sağ gösterip sol vurmak deyiminin tacını yunus’tan alacaktı.”

“isveç çakısı gibiydim annemin gözünde. kâh zigon olarak kullanıyordu beni, kâh kanal değiştirmek için uzaktan kumanda olarak. gücümün yeteceğine inansa sırtıma binip ulaşım aracı olarak kullanacak, o yılların ginger’ı yapacaktı beni. ilk organik ginger olacaktım.”

“survivor’a katılan ünlü gibi bir şeydim, kapısı paraya açılıyorsa her şeye katlanabiliyordum.”

“sen ikinci adam olacaksın ismet”. adı bile ismet’ti, hep ikinci adam olarak kalacaktı, anası babası bile öngörüp adını ismet koymuştu çocucuğun."

“tehlikesi olmayan, herkesin kafasına göre takıldığı, haftanın her gününü casual friday, her saatini happy hour ilan etmiş bir çete. beyaz yaka değil mavi yakaydılar ama kazançları beyaz yakanın üzerindeydi. bir nevi sanayi devrimi simgesiydi çetem.”

ismet : “nasıl boş vereyim, hayatımı kararttılar. deri atölyesinin sahibinin yatalak annesinin evinin zilini de değiştirmişler. kadın neler çekmiş. adam deri kemerle dövdü beni. kovmadan önce bir dövdü, bu patron dayağı dedi. sonra kovdu. kovduktan sonra bir daha dövdü. bu da sıradan bir insanın dayağı dedi. dayak bitti arasındaki farkları sordu. oturdum anlattım. patronun dövmesinin daha çok koyduğuna ikna oldu. sonra beni tekrar işe aldı. patronum olarak bir daha dövdü. ondan sonra temelli kovdu.”
selçuk : “neler yaşamışsın sen ismet?”

------- end of spoiler --------------------