Dünyanın ilk yolcu taşıyan drone'u

Çinli drone üreticisi Ehang tarafından üretilen EHANG 184 CES 2016 fuarında tanıtıldı. Uçan otomobilden ise insan taşımacılığında drone daha mantıklı .)

Kesinlikle katiliyorum, ucan otomobil olayindansa drone daha mantikli. Dronelar ile kargo dagitilmaya baslanmisti ama ne oldu daha birseyler yazilmadi. Durduruldu mu, deneme mi yapildi bilinmiyor…

Surucusuz araclar kismi ucmaktan daha mantikli fakat bu kadar fazla arac varken bu teknolojiye gecmek hic iyi olmayacaktir. Zaten deneme surumlerin de hacklenmistive proje durmustu. Yani surucusuz otomobillerin hayatimiza girmesi iyi olurdu fakat ayni anda butun yollar ve manuel arac kullananlar kaldirilmali gibi dusunuyorum… Tabi nasil bir yol izliyorlar bilmiyorum :slight_smile: Turkiye acisindan dusuncek olursam makine ile kapisanlar olur aniden onune kiranlar olur : ) Arac arada ki mesefeyi ayarlayamaz cunku Turkiye’de bir ondeki araba ile aranda su kadar olucak mantigi hic olmadi…

: ) Herneyse konu drone zaten… Drone destek ya, birakin millet ucsun :stuck_out_tongue:

Dronelar hayatımıza tam anlamıyla giriş yaparsa Drone otoparkları binaların çatısı olur zannımca. Çok ürkütücü geliyor. İstanbul ne hale gelir düşünemiyorum.

daha iyi olur en azından kaldırımlar yayalara kalır :slight_smile: