Crytek 500 Milyon Yatırım Gerçeği

crytek
500milyonyatırım
crytekyatırım

#1

“Dünya genelinde adından söz ettiren Türk girişimcilerin kurduğu oyun stüdyosu Crytek, Binali Yıldırım’ın açıklamalarına göre 500 milyon dolar yatırımla Türkiye’ye gelecek.”

“Son zamanlarda ekonomik problemlerle boğuştuğu iddia edilen Yerli kardeşlerin sahibi olduğu Crytek, bazı stüdyoları kapatma kararı aldı.”

“Bir süre önce Crytek’in ülkemize 500 milyon dolarlık yatırım yapacağı gündeme gelmişti ancak görünen o ki Crytek Türkiye’ye değil, Türkiye Crytek’e ciddi bir yatırım yapacak.”

Nedir bu Crytek gerçeği. 15 Ocak 2017’de çalışan maaşlarının ödenmeyen kısmını ödeyeceğini belirten Crytek ekonomik kriz içinde iken neden Türkiye’de yatırım yapsın?? Bu firma yerli falanda değil. Sadece kurucuları türk. Kurucularında banka hesapları yurtdışında.


#2

Bildiğim kadarıyla cevaplıyayım, Crytek’e değil yerli kardeşlerden birine yatırım yapmayı planlıyorlar. Mayıs ayından beri Crytekte mali sıkıntılar baş göstermişti zaten. Yatırımın miktarı da 500 milyon dolar falan değil toplam hedefledikleri pazarın şimdiki büyüklüğü o kadar Başbakanımız yine konuyu çok iyi anlamış(cloud meselesi).

Durum bundan ibaret.

Keywords: Deli, kuyu, bin tane akıllı