Yeni Sponsor Sonunda Açıklanmış :)

Galatasaray’ın sonunda para getirecek bir sponsor anlaşması yaptı…:smiley: İnşallah bu sponsor sayesinde transferler de beklenen katkı gelirde , orta saha ve forvette Bilal Kısa , Umut Bulut ile oynamak zorunda kalmaz…

Buda linki: http://www.gsgazete.com/futbol/yeni-sponsor-resmen-aciklandi-h13443.html

iyi olmuş ama pek faydası olacağını zannetmiyorum, lakin 3 milyon dolara anlaşmışlar anca sabrinin parasını ödemiş olurlar : )

Öyle gözüküyor ama bi umut belki , zaten ben Galatasaray’daki Başkan ve Yöneticileri anlamış değilim , o kadar para geliyor yazıp çiziyolar sonuç ,önümüzdeki sene Avrupa kupalarından gitmeme durumu var : )

galatasaray fenerbahçeyle transfer konusunda yarışa girmesi doğru değil. Fenerde olmayan güçlü bir altyapıları her sene bir tane arda yetiştirmeleri takıma yeter de artar. Porto modelini inşaa etmeliler. Hatta bu dediğim genel manada tüm türkiye takımları için gerekli

Doğru ama bunu Türkiye’de kaç takımda görebilirsin,tam bir soru işareti.Bu bence Galatasaray da dahil, futbol artık büyük bir ekonomi haline geldi ki alt yapı modelini inşa eden takımlar belli zaten, Avrupa da buna örnek Porto,Brazil’ya ligi
işte biraz Latin Amerika kökenli futbolcular biraz da İspanya ligini buna katabiliriz.Bizim Türkiye ligine baktığında ise senin dediğinden , benim aklıma gelen bitek takım Bursaspor.Galatasaray alt yapı konusunda 5 sene önce daha iyidi ve çıkardığı futbolculara bakılıcak olursa da dünya çapında sadece arda turan başkada yok ve şu dönemde de türk futboluna bakılıcak olursa da altyapı emin ol klüplerin düşündükleri en son şeydir.

Bence de altyapı, milyonlarca dolar garanti ücretler, bonservis bedelleri verip uefa kriterlerine takılmaktansa alt yapıya yatırıp gençleri yetiştirmek daha mantıklı geliyor.

Futbolcu maliyetleri çok fazla Türkiye gibi seyirci ortalaması çok düşük liglerde takımların ekonomik bunalım yaşaması çok normal. Bunun yanında Türkiyede futbolcu yetiştirecek çok sağlam bir futbol kültürü var, tabi bu konuda da her meselede olduğu gibi uzun vadeli bir plan eksikliği var.

Ha, unutmadan türk futbolundaki en büyük sorun, Yöneticilerdir.

Peki sence şuan mümkün gözüküyor mu ? Bence hayır.Dediğin gibi bi yapılanma olsa bence türk futbolunun 3 4 yıla ihtiyacı var buda Avrupa ve Uefa da takımların puanlarının düşmesi anlamına gelir ve ben şampiyonlar ligi ve uefa avrupa liginde başarılı sonuçlar alıcağımızı düşünmüyorum, işte bu sefer de başlarlar yeniden yapılandırma revizyon falan filan… Buna ben hiçbir takım seyircisinin dayanabileceğini zannetmiyorum.Ama dediğine katılmıyorum anlamına gelmiyor.Katılıyorum ama şuan ki türk futbolunda ve mevcut şartlarda bu mümkün gözükmüyor.Ve kesinlikle türk futbolunun da en büyük sorun, yöneticilerdir mağlesef : (

kısa vadede olmaz zaten, ama 5 senelik bir plan çıkararak her sene artan oranlarda ayrılan bütçelerle bu gerçekleştirilebilir. Zaten hali hazırda avrupada başarılı olduğumuz da yok. Şimdikinden daha kötü olacağını zannetmiyorum. Transfer hiç yapılmasın demiyorum, alt yapıya da artan oranlarda yatırım yapılmalı.

tamam da işte bende bunun bu ülkede olucağını düşünmüyorum.

olsun biz yine umudumuzu kaybetmeyelim :smile: